Kreeta fotod

Mulle meeldivad meeldiva õhutemperatuuriga kohad. Hispaania oli mu esimene lõunamaaarmastus ja sai isegi hispaaniakeele kursustel käidud Tallinna Rahvaülikoolis. Kreekas on sama õhutemperatuur, samaäge loodus ja inimesed minu jaoks veelgi meeldivamad. Kreeka keelt oleks ka põnev õppida, aga kuna elu on nii lühike, ei jõua kõike õppida.


Ford Escort mk1
Kournase järv


Ilmselt joodi see õlu eelmisel suvel (foto on tehtud kevadel)


Analoogseid mälestusmärke on Kreeta mägiteedel siin ja seal. See tähistab kellegi surmasaamise kohta. Lonely Planet tegi kellegi leina rahaks ja pani selle konkreetse mälestusmärgi foto oma raamatu esikaanele.

See foto illustreerib ennekõike seda, et elu tuleb võtta rahulikult. Ühelt poolt peaks traktori prügimäele ära viima, aga mida see elukvaliteedis muudaks? Tormates toimub äraelamine, mitte elamine. Mõte on elamisel, mitte äraelamisel.

Olen ringrajasõiduga hobikorras tegelenud aastaid ja seetõttu rahul oma sõiduoskustega kriisiolukorras, aga sellise tee peal juht olla - kui auto on su kõige kallimaid täis - on siiski väsitavalt vastutusrikas. Autoasjatundjana on ettekujutus suurem ka selles osas, mis tehnikaga juhtuda võib ja see lisab tegevusele raskust. Et mäest alla sõites saaks pidureid kasutada kui neid hädasti vaja läheb, siis tahtsin hoiduda kilomeetrite pikkustel laskumistel piduripedaali pidevalt all hoidmast ja sellega piduriõli ülekuumendamast. Mäest alla sõitsin päris palju esimese käiguga, sest rendiauto mikromootori aeglustusjõu peale ei tasunud teise käigu kiiruse juures enam loota.

Taamal paistab Kreeta lõunakallas


Vaade rannakõrtsist merele


Frangokastelo kindlus ehitati 14. sajandil


"Χάρακας" kreeka keeles on "valitseja". Turistide pärast on kõrtsi nimi ladina tähedega kirjutatud.

Olime kuulnud salapärasest Preveli palmirannast ja tahtsime seal ära käia


Preveli randa jõudmine nõudis ohtlikel kruusaga kaetud mägiteedel keerutamist...


ja viimane pool kilomeetrit tuli jala minna. Randa suubub jõgi, mille mõlemad kaldad on kaetud palmidega. Suvel tekitatakse randa ka baar. Ilmselt teebki ranna erilisemaks see, et sinna ei saa autoga päris kohale sõita ja tuleb veidi turnida või siis mere poolt kaatriga tulla.


Vaade Preveli rannas


Vesi nägi välja "pehme"


Knossose varemed olid osaliselt üle võõbatud ja see tekitas segaseid tundeid

Lisaks aastaringsele lõunamaade õhusoojusele on peale sellist vaadet mul raske põhjamaid fännata. Mu kodu on planeet Maa ja ma ei kitsendaks seda kohale, kus ma ilmale tulin.


E-mail: jh@jamesherne.ee. Kriitika aitab suunda korrigeerida ja kiitus lisab jõudu. Eriti hindan esimest, aga loomulikult armastan ka teist.