Eestlane James

Mind mittetundvad eestlased on mulle vahel kirjutanud inglise keeles - ilmselt pidades mind inglaseks. Sündisin Tallinnas ja väljalaskeaasta on 1974. Peale keskkooli läksin TTÜ-sse IT-d õppima kuna olin arvutitega juba lapsepõlvest saati kokku puutunud. Esimene töökoht ülikooli ajal oli arvutiõpetuse õpetajana ja teine arvutitehases arvutite kokkupanijana. Seejärel tegelesin aastaid graafilise disainiga ja see tõi nii palju sisse, et mul õnnestus amatöörvõidusõiduga tegeleda. Aasta 2001 oli mul võidusõidus kõige tulemuslikum - võitsin Eesti Porsche Klubi meistrivõistlused ringrajasõidus, One Mile Challenge lõppkiirusvõistluse ja Pärnu Auto kiirendusvõistluste sarja. Lisaks autodele oli hobiks purjelauasõit ning kaherattalised on huvi pakkunud juba teismeeast alates. Autohobist kujunes eriliste autode müügitöö. Olen päris palju tegelenud ürituste korraldamisega ja see meeldis mulle. Tean, et meeldis ka neile, kes neid üritusi nautida said.

Mu unistuseks on läbi lüüa veebiäriga. Kunagi tekkis mul idee üle-Euroopaline autokuulutuste portaal teha, aga see oli liiga suur tükk ning raha ja jõud said mingi hetk otsa. Peale mõneaastast pausi tekkis tahtmine uuesti proovida - ühtepidi väiksemana (ühe margi jaoks) ja teistpidi suuremana (ülemaailmsena) - ning valmis Porsche-portaal Stuttcars.com.

Olen natuke õppinud ka 3D-projekteerimist ja meeldivad keeled. Inglise keeles kirjutatud artiklite arv läheneb sajale. Huvialade hulka on viimastel aastatel lisandunud psühholoogia. No et miks me mida teeme ja miks millegi peale nii reageerime nagu me seda teeme.

Olen minimalist, maksimalist, maailmakodanik. Töötan IT-projektidega. Mõtekateks pean töid, mille tagajärjel tekib midagi, mida enne ei olnud. Võtan arvesse otsuste tagajärgi ja vastutust. Häid inimsuhteid pean kõige suuremaks väärtuseks, lapsi ülikalliteks.

James Herne
jh@jamesherne.ee