Eestlane James

Mind mittetundvad eestlased on mulle vahel kirjutanud inglise keeles - ilmselt pidades mind inglaseks. Sündisin Tallinnas ja väljalaskeaasta on 1974. Peale keskkooli plaanisin Kunstiülikooli arhitektuuri õppima minna, aga ei saanud sisse. Läksin TTÜ-sse IT-d õppima kuna arvutitega olin juba lapsepõlvest saati kokku puutunud. Esimene töökoht ülikooli ajal oli arvutiõpetuse õpetajana ja teine arvutitehases arvutite kokkupanijana. Seejärel tegelesin aastaid graafilise disainiga ja see tõi nii palju sisse, et mul õnnestus amatöörvõidusõiduga tegeleda. Põhiliselt disainisin muusikatoodete pakendeid (sh. ~250 CD-d). Aasta 2001 oli võidusõidus mul kõige tulemuslikum - võitsin Eesti Porsche Klubi meistrivõistlused ringrajasõidus, One Mile Challenge lõppkiirusvõistluse ja Pärnu Auto kiirendusvõistluste sarja. Lisaks autodele oli hobiks purjelauasõit ning kaherattalised on huvi pakkunud juba teismeeast alates. Autohobist kujunes eriliste autode müügitöö. Olen päris palju tegelenud ürituste korraldamisega ja see meeldis mulle. Tean, et meeldis ka neile, kes neid üritusi nautida said. Olen kätt proovinud veebiäris. Kunagi tekkis idee üle-Euroopaline autokuulutuste portaal teha, aga raha ja jõud said mingi hetk otsa. Peale mõneaastast pausi tekkis mõte asja edasi arendada - ühte pidi suuremana (ülemaailmsena) ja teistpidi väiksemana (ühe margi jaoks) - ning valmis Porsche-portaal Stuttcars.com.

Olen natuke õppinud ka 3D-projekteerimist ja hispaania keelt. Vene keelega saan hakkama, soome ja inglise keel on soravad nii kõnes kui kirjas. Inglise keeles kirjutatud artiklite arv läheneb sajale. Huvialade hulka on viimastel aastatel lisandunud psühholoogia. No et miks me mida teeme ja miks millegi peale nii reageerime nagu me seda teeme. Olen sellel teemal tasapisi kirjutamas raamatut (kui vaid aega oleks!) - sisuks lapsed, suhted, egoism ja altruism, empaatia, elu mõte, mõtlemine, muutumine läbi elu, väärikus, eetika, sõprus, ajupesu, orjused ja vabadus, käitumine loomadega... - kui nimetada mõned teemad.

Olen minimalist, maksimalist, maailmakodanik. Kõige ägedamateks pean töid, mille tagajärjel tekib midagi, mida enne ei olnud. Võtan arvesse otsuste tagajärgi ja vastutust. Häid inimsuhteid pean kõige suuremaks väärtuseks, lapsi ülikalliteks.

Koostööpakkumistest kirjutage mulle jh@jamesherne.ee - tänud!

James Herne