Mõned Hispaania fotod

Vabandan ette, et see album ei vasta minu standarditele fotograafia osas. Need üksikud fotod on tehtud enne mu fotograafiahuvi tõusu, sisu on kaootiline, ei moodusta tervikut ja ei anna ülevaadet Hispaaniast.

Discoklubi Mallorca kagukaldal


Mallorca pealinn on Palma (Palma de Mallorca)


Palma Cathedral


Ibiza saare Ibiza linnas. Katalaani keeles on saare nimi Eivissa. Kuna hispaania ja katalaani keeles on "b" ja "v" hääldus vahetuses, siis hääldub umbes nagu "Eibissa". Mitte-rannahooajal on Ibiza väga populaarne jalgrattasportlaste hulgas - kui pole rahvast, on maanteed tühjad. Ibiza on kuulus ka oma tantsumuusikapidude poolest.


Alicantes sai sellist pilti nähtud


Fuengirola tundub tõenäoliselt eestlastele kõige "kodusem" Hispaaia linn, sest siin elab palju hõimurahvast soomlasi. Pole haruldus näha tänava peal isegi silte nagu "Hammaslääkäri" (hambarst) jms. Kui pangas käisin, siis teller oli soomlanna.


Arroyo Real ("Kuninglik oja") merepoolne ots enne põhja betoneerimist. Vesi voolab siin saju korral. Fuengirola keskel on oja peale ehitatud selle suunda jälgiv autotee (vesi voolab tee all).


Andaluusia mäed


Oli aeg kui eesti pätid rikkusid Marbella maine ära. Eestis ei tahtnud ma sõpruskonnast väljaspool kunagi öelda, et olen Marbellas (korduvalt) käinud, sest kollase kirjanduse lugejad oleks mind kohe pättidega ühte punti pannud. Õnneks on Marbella maine Eestis vist ajaga puhastunud.


Inglaste Gibraltar koos oma pilvega, Hispaaniast vaadatuna


Tarifa


Tarifa on üks tuntumaid randu Euroopa surfarite hulgas. Öösel muidugi ei surfata - see on kirjas ka purjelauaga kaasa tulnud juhendis. Ja ennekõike on vaja tuult, mida selle rahuliku pildi peal pole.


Üüratu meduus


Andaluusia sisemaaAtlandi ääres on liiv ilus kollane, mitte kolehall nagu Vahemere ääres


Atlandi ookean


Pildistatud lähedalt (ei olnud suur kivi nagu fotolt võib tunduda)


Cadiz asutati foiniiklaste poolt üle 3000 aasta tagasi ja on seega üks Lääne-Euroopa vanimaid linnu. Foiniikia (tänapäeva Liibanon, Süüria ja Iisrael) meremehed asustasid kogu Põhja-Aafrika Vahemere kalda ja peale Gibraltari väina ületamist jõudsid Ibeeria poolsaarele.


Catedral de Cadiz'i ehitus kestis 116 aastat (1722-1838)


Söögikohad Plaza de Catedral'il


Palm on kohaliku jaoks nagu kask meie jaoks, aga meie jaoks puhkuse ja heaolu sümbol

Parque Genovés

Kauguses on näha Castillo de San Sebastian. Tee Cadizist merekindluseni ehitati alles 1860, enne seda oli ta ümbritsetud veega.


Cadizi rannalt leitud meretaimede kollektsioon


E-mail: jh@jamesherne.ee. Kriitika aitab suunda korrigeerida ja kiitus lisab jõudu. Eriti hindan esimest, aga loomulikult armastan ka teist.