3D-projekteerimine

3D-projekteermine on minu jaoks väga põnev teema. Olen käinud SolidWorksi kursustel maaletooja juures ja TTÜ-s. Kahjuks ei suutnud ma Eestis leida rakendust sellele oskusele ja pidin loobuma edasiõppimisest, sest nii kallist tarkvara pole võimalik oma lõbuks pidada. Teiseks selgus töö käigus, et SolidWorks ei ole kõige parem 3D-tarkvara pindade kujundamiseks (näiteks sõidukite kered) ja just see oleks mind kõige rohkem huvitanud.


TTÜ kursusetöö etteantud pealkirjaks oli "ATV". Rohkem midagi ette antud ei olnud. Minu ideeks oli kavandada elektriline maastikusõiduk.


Istmed panin nihkesse, et sõiduki saaks kitsama teha


Raami esiosa sellel vaatel on erinev eelmisel pildil nähtust - muutsin toruraami disaini sõiduki esiosas, et pagaširuum suurem saaks.


Kavandasin iga ratta sisse elektrimootori

Kere tahtsin teha Lamborghini nurgelist disainikeelt kasutades, aga jäin SolidWorksiga raskustesse nurklike pindade kujundamisel (ei saanud abi ka maaletoojalt - ilmselt pole see tarkvara päris selleks mõeldud). Olin selleks ajaks tegelenud 3D-projekteerimise õppimisega pool aastat, kuid saanud juba tagasisidet, et Eestis raha teenida tõenäoliselt selle oskusega ei õnnestuks ja pidin sellest ägedast alast loobuma. 
E-mail: jh@jamesherne.ee. Kriitika aitab suunda korrigeerida ja kiitus lisab jõudu. Eriti hindan esimest, aga loomulikult armastan ka teist.